آموزش نصب نرم افزار کامسول

نسخه پیشنهادی: 5.6

نرم‌ افزار کامسول را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

مراحل نصب برای نسخه‌های مختلف نرم افزار کامسول یکسان است.

فایل‌های مربوط به نصب نرم افزار کامسول به صورت تعدادی پوشه فشرده با پسوند .rar برای دانلود قرار می‌گیرند. بعد از دانلود این پوشه‌ها ابتدا لازم است یکی از آن‌ها (part1) و نیز پوشه با نام crack را از حالت فشرده خارج (Extract) کنید. با کلیک راست روی پوشه فشرده با انتخاب گزینه Extract files و انتخاب مسیر مورد نظر برای قرارگیری پوشه‌ها، پوشه حاوی فایل‌های نصبی را در محل مورد نظر خود Extract کنید.

با وارد شدن به پوشه Extract شده مربوط به part1، با کلیک راست بر روی فایل با پسوند .iso این درایو مجازی را به وسیله نرم‌افزار power iso یا نرم‌افزارهای مشابه mount کنید.

توجه: در صورتی که در همین زمان نسبت به نصب نرم افزار power iso یا نرم افزارهای مشابه اقدام کرده‌اید لازم است ابتدا سیستم رایانه خود را restart کنید تا بتوانید از این نرم افزارها استفاده کنید.

سپس با دبل کلیک روی درایو مجازی ایجاد شده یا با کلیک راست روی آن و انتخاب گزینه Open و کلیک بر روی گزینه Setup.exe  کلیک کنید.

در این حالت صفحه زیر برای شما باز می‌شود:

با انتخاب زبان انگلیسی بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در صفحه‌ بعد بر روی گزینه New COMSOL 5.5 Installation  دبل کلیک کنید:

در صفحه بعد، بعد از انتخاب حالت I accept the terms of the license agreement and … در قسمت license format حالت license file را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه brows کلیک کنید.

سپس با انتخاب مسیر پوشه‌ای که فایل‌های مربوط به کرک را درآن extract کرده‌اید، فایل LMCOMSOL_Multiphysics_SSQ.lic  را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Next  کلیک کنید.

در صفحه بعدی حالت‌های مربوط به Products، Application libraries و Documentation را مانند تصویر در حالت پیش‌فرض قرار دهید و بعد از تنظیم مسیر نصب نرم افزار کامسول بر روی کلید Next کلیک کنید.

در صفحه بعد تیک گزینه Check for updates after installation را بردارید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در صفحه بعد نرم افزار متلب یا نرم افزارهای دیگری که می‌توانند با کامسول ارتباط زنده برقرار کنند را در صورت نیاز انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این نرم افزارها باید قبل از نرم افزار کامسول نصب شده باشند و شما آدرس محل نصب این نرم افزارها را در این قسمت وارد کنید. سپس بر روی گزینه  Next کلیک کنید.

در صفحه بعد روی گزینه Install  کلیک کنید و اجازه دهید تا نصب نرم افزار کامسول کامل شود. سپس با انتخاب گزینه close از حالت نصب نرم افزار خارج شوید.

حالا می‌توانید نرم افزار را باز کرده و از آن استفاده کنید.