زندگی بهتر در دوره در خانه ماندن

       رایگان

در شرایط خاصی که یک بیماری واگیردار شیوع پیدا کرده است لازم است در خانه بمانیم تا سلامتی خودمان، خانواده و دیگران را حفظ کنیم. نگرانی از سلامتی باعث شده حال روحی خوبی نداشته باشیم. اما اگر شما هم به طور مستقیم با بیماری درگیر نیستید حتما شرایط در خانه ماندن و محدودیت‌های قرنطینه نسبت به بیماری مساله بزرگتری برای شما محسوب می‌شود و به شکل‌های مختلف با نتایج آن مواجه هستید.

ماندن در خانه فرصتی برای کنار خانواده بودن و استراحت و فراغت به شما می‌دهد. اما در کنار آن محدودیت‌ها و سختی‌هایی برای شما به همراه دارد.  وقت آزاد زیاد، بی حوصلگی و تنش در خانه از جمله این‌ها است. حالا که زمان در خانه ماندن طولانی شده و با تعطیلات نوروز هم همزمان شده، می‌توانید با یک سری راهکار و مهارت ساده این دوران را بهتر، شادتر و مفیدتر بگذرانید. ما تغییراتی که در این دوران خانه ایجاد شده را بررسی کرده‌ایم و در بخش‌های زیر برای شما راهکار ارائه کرده‌ایم.

چگونه همزمان با رعایت بهداشت استرس را دور کنیم؟

چگونه با بی‌حوصلگی خود در خانه مقابله کنیم؟

چگونه اختلاف نظرها را در خانه مدیریت کنیم و آرامش را حفظ کنیم؟

چگونه از وقت آزاد خود استفاده کنیم؟

چگونه در دورکاری و آموزش از راه دور کارایی بیشتری داشته باشیم؟

به کار بردن این راهکارها برای شما زمان‌هایی باکیفیت‌تر، سلامت روحی بالاتر، همبستگی بیشتر و روابط بهتر، کارایی بیشتر در کارکردن و درس‌خواندن و تجربه روزهای شادتر را به دنبال دارد. به امید اینکه از این دوران به سلامت بگذریم و با پایان این دوران خاطرات و تجربه‌های خوبی از آن برای شما باقی بماند.

همه راهکارها را می‌توانید در یک مقاله هم به طور کامل دانلود کنید.

خواندن این مطالب مرتبط را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم:
روش‌های مدیریت بحران و کنترل خشم
برنامه‌ریزی و نظم اجرایی
اهمال‌کاری